Včerejší Green Day? Nezapomenutelný zážitek!

30. června 2010 v 19:35 | Maggie
Včerejší den byl jedním z nejlepších v mým životě! Škoda jen, že nejsem skalní fanoušek Green Day, jinak by to pro mě byl 'ten nejlepší a nejúžasnější z nejúžasnějších dnů v životě'.

Do Prahy jsme přijeli ve tři a hned se vydali na výstaviště. Trefili jsme, i když s menší oklikou. Sotva jsme dorazili ke vchodu, za chvilinku se otevíralo. U pódia jsme obsadili místa zhruba v 7. řadě, tak nějak uprostřed. Tentokrát jsem byla ráda, že nejsem v první řadě uprostřed, jelikož bych houby viděla, bylo tam totiž vyvýšené pódium. Nicméně, u druhé písničky Green Day jsme byli v řadě 4 a měli hezkej výhled :)
Čekání na předkapely bylo úmorné, po celou dobu na nás svítilo slunce, fakt hnus. Občas zafoukal mírný větřík, ale to nepomáhalo. Naštěstí pak na lidi stříkali vodou a posílali kelímky taktéž plné vody. Jako první byli The Pooh, kteří nastoupili zhruba v 18:00. Ti mě nijak neoslovili, zahráli asi 5 písniček, za což jsem jim byla vděčná. Billy Talent byli fajn, ale připadalo mi, že hráli opravdu jen chvíli. Naštěstí zahráli mou oblíbenou Diamond On A Landmine, tudíž spokojenost nadevše :)
Green Day nastoupili krátce po půl osmé s písní Song Of The Century, na kterou navazovala 21st Century Breakdown a Know Your Enemy. Nebudu tu vypisovat celej setlist, za prvé si ho ani sama nepamatuju a za druhé hráli 38(!) písniček :D
Jejich show byla neuvěřitelná, popravdě, nenašla jsem okamžik, kdy bych se nudila. Neustále komunikovali s publikem, povzbuzovali a dělali kraviny.... Jednoduše Green Day :)
Na pódium si taky pozívali fanoušky. Nejprve dva kluky, přičemž mu jeden z nich vzal mikrofon a zpíval část písničky sám :D Poté holku, které dal Billie pusu. Řeknu vám, ta měla na mále, aby se udržela na nohou :) A nakonec sestavili kapelu z bubeníka, baskytaristky a kytaristky. Hráli jen jednoduchej rytmus a akordy. Taky mohli vytáhnout mě, jsem se tam vehementně hlásila o hru na kytaru a nic. No, nevadí. Bubeník si na památku mohl nechat paličky a kytaristka dostala Billieho kytaru! TS!
Ke konci byla opět 'pauza', kdy kapela odešla. Už jsem chytala nerva, že nezahráli American Idiot a moji nejoblíbenější Wake Me Up When September Ends. Ale říkala jsem si, že to je blbost, že tyhle dvě prostě MUSÍ zahrát. Taky jsem měla pravdu. Vrátili se a hráli ještě celou hodinu :)
Úžasný byly i pyrotechnický efekty a obrovská LED stěna, na které se promítalo i dění na pódiu. Závěrečný ohňostroj taky neměl chybu :) A zapomněla jsem se zmínit, že padaly i konfety! Celej život čekám na koncert, kde budou konfety (vážně, nekecám, vždycky, když se dívám na koncert, kde jsou konfety, připadá mi to úžasný :D) a konečně jsem se dočkala, juhů!!! :)
Takovou show jsem v životě nezažila, věřím, že to byl jeden z největších a nejlepších koncertů, který kdy Praha zažila.
Green Day hráli 3 hodiny, s předkapelami to tedy dělá 5 hodin. Udivuje mě, co všechno můj organismus zvládá.

Aaaaah, bože, to bylo tak skvělý! Až teď si to všechno uvědomuju. Já chci ještěěěě!!! :(
Už se připravuju na to, až si na netu přečtu, že tu budou MCR a já budu první, kdo si koupí lístky! :D A příští rok jedem na Rock Am Ring! Juchááá! :)

Nafotila jsem přes 600 fotek, samozřejmě je vetšina mázlá, ale vyberu ty nejlepší a společně s videi (kterých mám asi 13) se s vámi o ten zážitek podělím :)

Prozatím se s vámi loučím, jdu hodit všechno do kompu.

xo
Maggie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lemona Lemona | Web | 28. prosince 2010 v 16:04 | Reagovat

Prožívala jsem to podobně, jaky to, byl to můj nejlepší zážitek zatím a strašně jsem si to tam užila. Ještě když tam hrála moje další oblíbená kapela Billy Talent tak to nemělo chybu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama